In your dreams
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Belive in your dreams!
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 La cules de nectar

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 37
Localizare : Braila

La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 EmptyTue Jan 19, 2016 9:22 pm

First topic message reminder :

Era o zi de vara cand toate zanele trebuiau sa meargala cules de nectar.
Era inca dimineata si eu eram acasa la prietena mea.
-Neata, azi fiind Sambata, si banuind ca ai timp liber, ma gandeam daca ai vrea sa ma insotesti la cules nectar si polen si sa vezi cum  muncim noi zanele.
Back to top Go down

AuthorMessage
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 EmptyFri Jan 22, 2016 12:13 am

-Pentru mine e neplacut sa ma simt mai usoara ca si un fluture. Abea astept sa ajumgem la destinatie ca sa ma faci macar cat tine de mare.
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 37
Localizare : Braila

La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 EmptyFri Jan 22, 2016 12:28 am

-Vom ajunge curand. Spun eu, continuand sa zbor. Insa in timpul zborului avem parte de o aventura neasteptata. Micuta mea prietena este rapita direct de pe spatele meu de o vrabiuta care acum parea cat un uliu pentru ea. Iar vrabiuta probabil o credea un vierme numai bun de hranit puisorii. Eu ma iau apoi in zbor dupa vrabiuta sa imi salvez prietena.
Back to top Go down
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 EmptySat Jan 23, 2016 2:37 pm

am ajuns la destinatie, din fericire aveam aripi de fluture
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 37
Localizare : Braila

La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 EmptySat Jan 23, 2016 4:28 pm

-Ma buur ca ai reusit sa scapi. Spun eu. Apoi o fac un picut mai mare, adica cam cat un fluture, cat eram si eu.
-Acum urmeaza baie in nectar. Spun eu, luand-o si tavalindu-ne pe o floare mai mare, in nectarul ei. Apoi incep sa rad.
Back to top Go down
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 EmptySun Jan 24, 2016 3:40 pm

-Pe ce vortex m-ai adus? Eu vroiam sa am forma umana, nu sa am niste aripi imense de fluture.
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 37
Localizare : Braila

La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 EmptyTue Jan 26, 2016 5:06 pm

-Prima data aveai forma umana. Nu stiu ce s-a intamplat. Probabil ca aripile ti s-au declansat in situatia de pericol cand te-a rapit pasarea. Dar se rezolva. Iti suflu putin praf magic si aripile vor disparea dar vei ramane la dimensiunea mea pana ajungem acasa. Iar regula de magie in chestia asta e ca va trebui sa iti dau antidotul de marire pana maine dimineata la rasarit, inainte de prima raza de soare. Altfel vei ramane mica timp de 7 ani. Potiunea de micsorare e singura care nu are un efect permanent.
Back to top Go down
Sponsored content





La cules de nectar  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La cules de nectar    La cules de nectar  - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
La cules de nectar
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
In your dreams :: ۞RPG۞ :: Anime :: Oras-
Jump to: