In your dreams
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Belive in your dreams!
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 La terasa

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyTue Jan 19, 2016 5:28 pm

First topic message reminder :

Sanara:

Era o zi de vara iar eu ma aflam la o terasa pe faeza orasului.
Back to top Go down

AuthorMessage
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyFri Jan 22, 2016 12:33 am

Teleportarea cuantica. Se divid atomii organismului si o data separati calatoresc cu o viteza superluminica intre dimensiuni si apoi se rearanjeaza la loc. Calatoria intre dimensiuni va fi la o superviteza la mai putin de o secunda in lumea noastra, dar tu practic nici nu vei simti acea secunda. Pur si simplu nu vei simti absolut nimic. Doar ca o clipa in care peisajul se schimba instant. De la dimensiunea luxurianta din regatul meu, la peisajul mohorat de aici de pe Pamant. Nici nu vei simti ca te dematerializezi si materializezi la loc.
Back to top Go down
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptySun Jan 24, 2016 3:41 pm

-Pe ce portal m-ai adus? Nu vroiam sa arat ca si un mutant sau o alta ciudatenie.
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyTue Jan 26, 2016 5:36 pm

-Nu conteaza portalul pe care te-am adus. Conteaza portalul pe care vom merge acum. Spun eu, dandu-i o bratara magica.
-Uite asta nu e o bratara oarecare e un fel de omnitrix dar care controleaza atat vortexurile cat si corpul tau. Practic e mai mult decat un omnitrix. Poti calatori in diferite dimensiuni si te poti transforma la alegere. Desi puteam sa iti dau unul simplu care facea treaba aleatorie. Insa transformarile alese de tine nu vor fi valabile pe Pamant. Vor fi valabile doar in lumea magica. Ai 3 transformari de baza care fiecare are o alternativa: zana mica sau zana la dimensiuni normale, sirena sau delfin, centaur sau unicorn. Dar el poate suporta o memorare de 10 transformari in total ar fi 20 daca luam in calcul, si alternativele. Restul le poti castiga. Desigur exista si varianta a transformarii aleatorii. Cand te afli intr-o sitatie anume, apesi acel buton iar computerul analizeaza si iti ofera transformarea potrivita pentru a iesi din situatia in care te afli. Tastatura e digitala sau mai bine spus touch screen. Simbolurile sunt in greaca veche. Va dura pana sa te obisnuiesti si sa iti dai seama ce si cum.
Un lucru trebuie sa mai stii. Cand ecranul e albastru controleaza transformarile tale. Cand e verde, controleaza vortexurile. Ca vortexuri, poti deschide o infinitate de vortexuri, catre o infinitate de destinatii din lumea magica. Insa toate vortexurile sunt de tip alfa. Tip comun. Daca ecranul e rosu controleaza vortexurile de tip Beta, periculoase, asemanatoare gaurilor negre. Insa nu sunt periculoase in sensul ca te-ar ucide. Ci in sensul ca vei calatori in dimensiuni inferioare dimensiunii tale. Cum ar fi in dimensiuni bidimensionale ca de exemplu, un tablou.
Sa calatoresti in dimensiuni superioare si sa te intorci in dimensiunea a 3-a se poate face foarte usor. E setat sa se intoarca automant in lumea ta la epuizarea bateriei. Dar daca calatoresti intr-un tablou, deci dimensiunea a 2-a, ca sa revina in dimensiunea a 3-a necesita multa energie. Fapt ce e aproape imposibil sa o castigi din moment ce te afli acolo. Daca a scazut sub 50% bateria, e posibil sa ramai pe veci blocata in tablou.
Si mai sunt si alte lucruri de care depinde clatoria in lumea bidemensionala. Eu una as sfatui sa te feresti. Si ca sa te feresti sa apara ecranul rosu cu tastatura aferenta, te asfatuiesc sa eviti sa apesi tasta cu litera Delta. Ii spun eu, dandu-i bratara.
Back to top Go down
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyMon Feb 01, 2016 9:17 pm

dupa cele explicate incep sa ma uit in stanga si dreapta
-Am inteles acum
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyTue Feb 02, 2016 9:19 am

-Ok, ma bucur. Spun eu dandu-i apoi bratara aceea magica.
Back to top Go down
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptySun Nov 27, 2016 5:04 pm

-Ce face mai exact aceasta bratara magica?
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptySun Nov 27, 2016 5:31 pm

-Ti-am explicat deja si ai spus ca ai inteles. Acesta este omnitrixul magic fabricat in Fairytopia, care te ajuta sa calatoresti intre dimensiuni. E diferit fata de cel intergalactic fabricat de extraterestri.
Acum vom merge in lumea mea, care e tot o dimensiune de tip 3.
-Hm, la aura ta, cred ca la momentul transformarii iti va da sa alegi dintre 2 transformari, zana sau centaur cu corn de unicorn.
Back to top Go down
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyMon Nov 28, 2016 11:06 am

-Am inteles, doar ca ma simteam putin hipnotizata de el, m-a facut putin sa intru in transa
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
invader lamu

invader lamu


Male
Mesaje : 44
Puncte : 54
Reputatie : 0
Varsta : 38
Localizare : Braila

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyMon Nov 28, 2016 1:01 pm

-Inteleg. E si un pic periculos. Daca nu ai vointa puternica, o sa ajunga sa te controleze, intocmai ca un viciu. Fiecare are slabiciunile sale. Eu de exemplu am ajuns sa fiu dependenta de potiunea de micsorare.
Back to top Go down
Hinata

Hinata


Female
Mesaje : 264
Puncte : 332
Reputatie : 0
Varsta : 28
Localizare : Alderaan

La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 EmptyFri Dec 27, 2019 6:53 pm

Am inceput sa devin puțin amețită. Nu mai știam ce se întâmplă, voiam să mi se spune ce se petrece.
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
Sponsored content





La terasa  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: La terasa    La terasa  - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
La terasa
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
In your dreams :: ۞RPG۞ :: Anime :: Oras-
Jump to: